Logo Facultatea de Litere

Bine ati venit la Facultatea de Litere - Centrul Universitar Nord din Baia Mare

Contact

Facultatea de Litere
Adresa: Str. Victoriei, nr.76, 430122 Baia Mare, România

Decanat: Tel. 0262.276.305
Secretariat: Tel. 0262.276.305
Email: contact@litere.utcluj.ro

Biroul consiliului facultatii

 

Funcția Numele și prenumele, gradul didactic Date de contact
Decan Ioan-Mircea FARCAȘ
conf. univ. dr.
tel.: 0262-276.305
email: Mircea.Farcas@cunbm.utcluj.ro
Prodecan Delia SUIOGAN
conf. univ. dr.
tel.: 0262-276.305
email: Delia.Suiogan@cunbm.utcluj.ro
Prodecan Adrian PAUL
conf. univ. dr.
tel.: 0262-276.305
email: Adrian.Paul@cunbm.utcluj.ro
Director Departament Filologie și Studii culturale Rodica ȚURCANU
prof. univ. dr.
tel.: 0262-276.305
email: Rodica.Turcanu@cunbm.utcluj.ro
Director Departament Științe Socio-umane, Teologie, Arte Ștefan POMIAN
conf. univ. dr.
tel.: 0262-276.305
email: Stefan.Pomian@cunbm.utcluj.ro
Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter